Güncel , Gündem , Son Dakika Haberleri

Minik Leyla Olayında

Minik Leyla Olayında
Bu haber 29 Mayıs 2022 - 17:42 'de eklendi ve 203 views kez görüntülendi.

 

 

Ağrı’da kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan Leyla- Aydemir (4) davasında- gerekçeli karar açıklandı. 1’inc-i Ağır Ceza- Mahkemesi 7 sanığın da- üzerine atılı suçu işlediklerine dair kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğinden beraatlarına- karar verildiğini açıkladı…Ayrıntılar ve detaylar haberin devamında-dır…

Gerekçeli kararda ise anne Şükran Aydemir’in ifadesi ortaya çıktı. Aydemir’in ifadesinde “Bu işi aile içinden birinin yaptığını düşünüyorum. Kayınvalidem, sürekli olarak kayınpederim ile birlikte olduğuma yönelik iftira atıyordu” dedi. Ağrı merkezde yaşayan Şükran ve Nihat Aydemir çiftinin 7 çocuğundan 6’ncısı Leyla-, Ramazan Bayramı için gittikleri, dedesinin yaşadığı Bezirhane köyünde, 15 Haziran 2018’de kayboldu. Bulunması için tüm Türkiye’nin seferber olduğu Leyla’nın, 18 gün sonra-, köye 3 kilometre uzaklıktaki Kurudere mevkiinde cansız bedenine ula-şıldı. Leyla-’nın ölümünün ardından başlatılan soruşturma- kapsamında- 2’si öz amca- olmak üzere 7 tutuksuz sanık ha-kkında- dava- açıldı. Ağrı 1’inc-i Ağır Ceza- Mahkemesi’nde, geçen yıl 2 Ekim’de görülen karar duruşmasında- amca- Yusuf Aydemir, ‘çocuğa- karşı kasten öldürme’ suçunda-n ağırlaştırılmış müebbet, ‘çocuğa- karşı cebir ve hile ile kişiyi hürriyetinden yoksun kılma-’ suçundan da- 4 yıl hapis cezasına- çarptırıldı. Amca Musa- Aydemir ile ba-ba- Nihat Aydemir’in kuzeni Mehmet A-li Aydemir, köylüleri Besim Dursun, eşi Ha-tun Dursun ile Yıldırım Artam ve eşi Ayşe A-rtam ise beraat etti. Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi 2’nc-i Ceza- Dairesi yerel mahkemenin verdiği kararı bozdu. Amca- Yusuf Aydemir tahliye edildi ve dosya yeniden 1’inc-i Ağır Ceza- Mahkemesi’ne gönderildi.

Mahkemede yeniden görülen davada- tüm sanıkla-r yargılandıkları, ‘Kasten öldürme, cebir ve hile ile kişiyi hürriyetinden yoksun kılma-’ suçundan beraat etti. 1’inc-i Ağır Ceza- Mahkeme tarafında-n hazırlanan 73 sayfalık gerekçeli karar açıklandı. Gerekçeli kararda- sanıkların atılı suçu işlediklerine da-ir kesin ve inandırıcı delil elde edilemediği ve atılı suçu işlediklerinin sabit olmadığından beraatlarına- karar verildi denildi. ANNENİN İFA-DELERİ GEREKÇELİ KARARDA- YER ALDI Gerekçeli kararda- anne Şükra-n Aydemir’in ifa-deleri de ortaya- çıktı. Eşi Niha-t’ın kendisinden önc-e bir evlilik geçirdiğini vurgulayan A-ydemir’in, soruşturma- aşamasında-, eşi Niha-t’ın kendisinden önc-e bir evlilik geçirdiğini, eşinin ilk evliliğini kayınvalidesinin yüzünden bitirdiğini, evlendikten sonra- kayınvalidesinin kendisine de kötü davrandığını belirttiği kaydedildi. Kendisinin aileden sayılmadığına- vurgu yapan Şükran Aydemir’in, 2011 yılında- kayınvalidesi ile tartıştığı ve bu ta-rihten sonra- önemli günler dışında- köye kayın validesinin ya-nına- gidip gelmeyi kestiğini, kaynı Musa-’nın Hamur Lisesi’nde okuduğu seneler ve sonrasında- dershaneye gittiği iki sene boyunca- Ağrı merkezde yanlarında kaldığını, yıllarca elinden gelen her şeyi ya-ptığı ha-lde eşinin a-ilesinin kendisini ka-bul etmediğini, kızı Leyla-’yı kaçıranların dışarıdan/yabancı biri olmadığını düşündüğünü, vefa-t eden kızının c-insel istismara- uğramada-n dereye cansız bedeninin atılmış olmasından da- bu işi aile içinden birinin ya-ptığını düşündüğüne yer verildi. MAL KAVGASI Aydemir, eşinin ailesinin kendi içinde mal mülk meselelerinden kavga- ettiğini de belirterek, bu ka-vga-la-r ve ola-yla-rda-n dola-yı eşi Nihat’ı ve kendisini suçla-dıklarını, kayınvalidesinin kendisine sürekli ola-rak kayınpederi ile birlikte olduğuna- yönelik iftira- a-ttığını, vefa-t eden kızının derede bulunduğu gün kaynı Yusuf’un ola-y yerine geldiğini, çok a-ğla-dığını ve a-şırı tepki verdiğini, kayınpederinin vefa-t etmeden önce tefecilik işi ile uğra-ştığını, sonra-sında- eşi Nihat’ın bu işleri ta-kip ettiğini bildiğini. kızının kaçırılmasından sonra- ka-ynı Yusuf ve eşi Fa-tma-’nın her gün banyo yapıp geldiklerini, bu durumları nedeniyle onla-rda-n şüphelendiğini, bu davranışı kızının kokusunun üstlerine sinmesini önlemek için yaptıklarını düşündüğünü anlattı.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA